Z deníku lyžařů a snowboarďáků z Mánesky

12. 2. 2017 – Historicky poprvé nás autobus vyvezl až před chatu Slavoj na Špičáku. Ubytovali jsme se a rozdělili do družstev.

13. 2. 2017 – Sedmáci se už něco přiučili. Osmáky bolí nohy! Deváťáci tvrdí, že „to sluníčko je skvělý“. Všichni si užívají sjezdovku na Alpalouce a dobrou náladu.

14. 2. 2017 – Už umíme jezdit na vleku a zdokonalujeme se v technice. Zkusili jsme si něco nového – jízdu na běžkách. Byla to super zábava, jen málo odolní jedinci trpěli – padali „jako hrušky“.

15. 2. 2017 – Jezdíme stále rychleji, trénujeme slalom a ti odvážní i jízdu přes potok. Výlet na Pancíř se povedl, šest kilometrů jsme ušli jako nic. Jízda historickou jednosedačkovou lanovkou se všem moc líbila.

16. 2. 2017 – Dnešní den byl ve znamení závodů. Zvládli jsme slalom, sjezd, také běh na lyžích. Nejvšestrannějšími lyžaři se stali Marek Strohschneider, Zuzana Čečková a Pavel Kastl, mezi snowboardisty zářila Klára Balounová. Stejně jako každý večer jsme si zahráli spousty her a zazpívali si.

17. 2. 2017 – Sněží a je mlha. Několik odvážlivců jde lyžovat. Ostatní uklízejí. Náš lyžařský kurz končí, úspěšně – nikdo se nezranil. Cestou domů už je zase jasno. Jsme unavení, ale spokojení a plní nových zážitků.

P.S. Správce chaty se o nás skvěle staral a kuchař výborně vařil!!! Děkujeme.

S lyžařským pozdravem SKOL!

FOTOGRAFIE na Facebooku ZŠ Mánesova 485, Stříbro

Mgr. Václav Dedek, Mgr. Jana Lorencová, Mgr. Klára Kastlová a Dominika Nová