Ohlédnutí za prosincovou „šňůrou“ dětského pěveckého sboru

K období adventu neodmyslitelně patří tóny vánočních melodií. I náš školní pěvecký sbor pod vedením Mgr. Blanky Červené s hudebním doprovodem Mgr. Michaely Erbesové se snažil zpříjemnit stříbrské veřejnosti tento čas svými vystoupeními. A že jich nebylo málo!

Svoji koncertní šňůru jsme zahájili 1. adventní neděli na stříbrském náměstí při rozsvěcení vánočního stromu.
Pokračovali jsme 13. prosince, kdy se konal Adventní koncert spřátelených českých a německých škol v krásném prostředí moderního kostela v Altenstadtu (SRN). Zde vystoupil také školní band pod vedením Mgr. Kláry Kastlové.

V sobotu 15. prosince jsme byli pozváni na akci „Slet andělů“ do Rozvadova. V malebném kostelíku jsme zazpívali asi 150-ti členné sešlosti část svého vánočního repertoáru. Byli jsme zde nadšeni vřelým přijetím a milou atmosférou. Pro nás vskutku andělské odpoledne.

Hned následující den, 3. adventní neděli, se uskutečnil náš největší předvánoční koncert se skupinou Teepee ve stříbrském kině. Bylo pro nás velkým zážitkem zazpívat si s tak vynikajícími muzikanty – Terezou Lavičkovou a Mírou Patočkou.

18. a 19. prosince nás čekaly dvě již tradiční školní akce – podvečerní „Zpívání u Betléma“ na dvoře školy a „Zpívání na schodech“, kterým jsme snad zpříjemnili dopoledne všem žákům i učitelům naší školy. Na obou těchto akcích vystoupil opět i školní band, tentokrát obohacený i o šikovné sólisty z 2. stupně.

Na 20. prosince nás přizval divadelní soubor Divoch, abychom se stali součástí jejich oživlého Betlému. A to už jsme byli téměř ve finále, protože hned následující den jsme zakončili naše předvánoční „turné“ v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Stříbře na netradičním vánočním koncertu s plzeňskou folkovou kapelou HoP a ŠaVani a skupinou Michala „Rajčáka“ Vokurky a jeho přátel.

Tímto koncertem jsme příjemně ukončili pěkné, ale zároveň náročné období našich předvánočních akcí. Všem dětem, které se jich účastnily, patří velké poděkování za jejich nasazení, píli, zodpovědný přístup a vzornou reprezentaci školy a také za radost, kterou všem svým posluchačům určitě přinesly.

Za pěvecký sbor ZŠ Mánesova, Stříbro

B. Červená, M. Erbesová