Žáci na ZŠ Mánesova objevovali taje techniky

     Závěrečná schůzka kurzu „Žáci objevují techniku“ proběhla na ZŠ Stříbro, Mánesova ve středu 16. ledna 2019. Celkem 13 žáků ze čtvrtých, pátých a šestých tříd absolvovalo od listopadu 2018 šest dvouhodinových schůzek, při kterých se učili pracovat nejen rukama, ale i hlavou. Pod vedením tří zkušených lektorů z podniku KERMI Stříbro, Petra Bukovjana, Martina Nedbala a Jakuba Tauera se seznamovali se základním ručním nářadím a jeho využitím, ale také s pájecí soupravou. Z té měli nejprve trochu strach; pájka měla přece jen 330 stupňů Celsia, ale brzy pracovali zručně a bez obav. Postupně spojovali elektrické obvody na destičkách a výsledkem byly opravdu funkční výrobky. To bylo radosti, když siréna opravdu zněla, blikač blikal a svítilna svítila! Pochválit svoje děti přišli také jejich rodiče, kteří byli svědky dodělání a vyzkoušení výtvorů a také předávání certifikátů účastníkům kurzu.

      Z pohledu školy se jednalo o výbornou akci, která děti bavila a snad jim ukázala i přívětivější tvář techniky.