Kdo si hraje, nezlobí !

Kdo by si nerad hrál, navíc, pokud si sám deskovou hru udělá, například jako naši žáci           6. ročníků, kteří  si v hodinách pracovních činností vyrobili hrací figurky i šachovnice .       Pak už stačí málo a o přestávkách  se třída změní  v  turnaj dámy.

 

Velké rojení čertů a andělů

              

Každoročně je dětmi, malými i těmi většími, napjatě očekáván 5. prosinec. Nastává totiž velké rojení  velkých i malých čertů a andělů, kteří doprovázejí Mikuláše po třídách školy.    Je při  tom spousta legrace, hluku a zvonění, nějaký nepořádek po čertech, jen slzičky tu neuvidíte.  Kdo nechce čerty vidět ani potkat, může se schovat do klidné,,tajné“ místnosti. Této události předcházejí vždy přípravy a výzdoba školy. Podívejte se, jak se nám to letos povedlo ! Jsme malí, ale šikovní !

 

Tematická exkurze do ZOO

Koncem září se žáci 8. ročníku vypravili do plzeňské ZOO na tematickou exkurzi zaměřenou na savce. Kromě pozorování zvířat a plnění úkolů si i díky pěknému počasí všichni celé dopoledne užili. Autorkou krásných fotografií zvířat ( a nejen jich ) je Klárka Balounová.

Hudební pořad v kině

17.října se žáci I. i II. stupně naší školy zúčastnili hudebního pořadu zaměřeného na populární hudbu. Tentokrát se žáci v komentovaném pořadu dozvěděli , jak vznikl pop, blues, soul, reagge, rap, hip hop a kdo byli jejich zakladatelé a nejznámější interpreti.