Lyžaři z Mánesky na Šumavě

Ve dnech 9. – 14. 2. 2020 se žáci 7. a 8. tříd naší školy zúčastnili již tradičního lyžařského kurzu na Špičáku. Skvělé ubytování jim opět poskytla chata TJ Slavoj. Orkán Sabina všem hned první den zkomplikoval nejen lyžování – Špičák a celé jeho okolí bez elektřiny (bez wi-fi a internetu!), pobyt na chatě se svíčkami a následné sněžení a silný vítr. Velmi náročné počasí zaznamenali v parodii na píseň Tisíc mil:

Ujeli jsme jen pár mil, Šumava je teď náš cíl, Špičák, Slavoj, Luboš tady vítá nás. A Alpa louka, čerstvý sníh, můžem o tom stále snít, Sabina – déšť tu a vítr máme zas. Oblouk vlevo – vpravo znám, hrany lyží cítit mám, sice sjezd je užší, my však nadšení. Ten vítr, mráz nám šlehá tvář, všem „rája“ mňam a Javor v zář, bílo už, tím sněhem cesty zaváté.

Další dny se ale počasí postupně vylepšovalo, napadl čerstvý sníh a všichni trénovali, aby ve čtvrtek mohli společně závodit ve sjezdu a slalomu. Nejlepšími lyžaři se stali: Jan Pittr, Daniel Čeček, Jakub Vykoupil, Sára Petrláková a Eva Brahová (7. B), Aleš Kodym a Šárka Hradová (7.A), Jan Machala, Adéla Benediktová a Eva Dybalová (8.A), Kateřina Nováková a Dominika Kepková (8.B).

Protože nebylo dost sněhu na biatlon, všichni si na chatě vyzkoušeli alespoň střelbu s laserovou puškou.

S lyžařským pozdravem SKOL instruktoři:

Mgr. Václav Dedek, Mgr. Klára Kastlová a Mgr. Jana Peteříková