Pěvecký sbor ZŠ Mánesova vystoupil v SRN

Pěvecký sbor ZŠ Mánesova byl pozván k vystoupení do partnerské školy v Neustadtu/WN   v  rámci školní slavnosti, která se konala v pátek 12. října 2018. Patnáctičlenný sbor, dirigovaný paní učitelkou Blankou Červenou a doprovázený na kytaru paní učitelkou Michaelou Erbesovou, zazpíval tři skladby a sklidil zasloužený aplaus v zaplněné tělocvičně.

Další vystoupení v Německu se bude konat 13. prosince 2018, kdy se ve farním kostele  v Altenstadtu/WN setkají žáci celkem pěti partnerských škol při 11. ročníku Adventního koncertu.

Ochuzeni nebudou ani posluchači ve Stříbře. V neděli 2. prosince bude sbor, už tradičně, zpívat při rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Třetí adventní neděli 16. prosince pak vystoupí v místním kině společně s hudebním uskupením Teepee . V úterý 18. prosince budou slyšet při dalším „Zpívání u betléma“ na školním dvoře ZŠ Mánesova. Kromě těchto akcí se sbor vydá poprvé do Rozvadova, kde 15. prosince zazpívá v kostele sv. Václava. 21. prosince pak pěvecký sbor zazpívá společně s dalšími muzikanty z našeho kraje při netradičním vánočním koncertu v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Stříbře.

Předvánoční program bude opravdu bohatý. Přejeme mladým zpěvákům a jejich vedoucím hodně úspěchů a posluchačům pěkné zážitky.

Mgr. V. Peteřík