GO kurz ZŠ Mánesova

Je tu nový školní rok a s ním nové šesté třídy v ZŠ Mánesova. Natěšené děti odjely s novými třídními učitelkami na tradiční seznamovací GO kurz ve Svojšíně, kde měly možnost lépe, a hlavně jinak než ve školní lavici, poznat nejen své spolužáky a třídní učitelky, ale i samy sebe. Více či méně fyzicky i psychicky náročné aktivity vedené metodikem prevence patologických jevů Mgr. Václavem Dedkem a psycholožkou Mgr. Alenou Matějkovou byly zaměřeny především na rozvoj komunikace, spolupráce, empatie, sebepoznání, řešení problémů a konfliktů a upevnění pozitivních vzájemných vazeb ve třídách.

A co se dětem nejvíce líbilo? Každému asi něco jiného. Velký úspěch měla bezpochyby noční hra, dostihy, opékání vuřtů a úžasný tradiční „Dedkův čaj.“

Mgr. Alena Kadlecová, Mgr. Zdeňka Rottenbornová,

třídní učitelky 6.A a 6.B