Adventní koncert partnerských škol

Dvanáctý adventní koncert

Ve znamení dvanáctky – tedy čísla 12 – proběhl Adventní koncert partnerských škol, který tentokrát pořádala ZŠ Stříbro, Mánesova 485.

12. 12. 2019 se sešli žáci a učitelé pěti partnerských škol ke 12. společnému koncertu. Po čtyřech letech se místem konání stal opět stříbrský kostel Všech svatých za vydatné pomoci p. J. Hájka i nového faráře p. M. Martiše.

Tradice adventních koncertů začala v roce 2008 v klášterním kostele sv. Felixe v Neustadtu/WN, tehdy za účasti tří škol – HS Neustadt/WN, GS Altenstadt/WN a ZŠ Stříbro, Mánesova. Akce měla hned na poprvé velký ohlas, a tak se téměř automaticky začala předávat štafeta koncertů do dalších kostelů – ve Stříbře, v Altenstadtu/WN a také do katedrály v Kladrubech, poté, co se mezi účastníky přidala také místní ZŠ a její partnerská škola MS Altenstadt/WN.

Letošní koncert byl opět bohatě zastoupen. Počet vystupujících žáků a učitelů byl kolem čísla 80, přibližně stejný byl i počet posluchačů. Byli to hlavně rodiče a příbuzní žáků, kolegové ze škol, ale také řada pozvaných hostů, např. starosta Neustadtu/WN R. Troppmann, starosta Altenstadtu/WN E. Schicketanz, místostarosta Stříbra K. Lukeš a další osobnosti.

Na improvizovaném jevišti a na kůru se pak střídaly tóny varhan, houslí, dechových i bicích nástrojů, kytar a boomwhackerů s hlasy mladých zpěváků ve vánočně laděných skladbách a písních. Před závěrečnou společnou písní Feliz Navidad pronesl p. R. Christoph pozvání na příští koncert do Neustadtu/WN. Všichni přítomní byli také zváni do školní jídelny v Mánesově ulici na občerstvení z dotace Česko-německého fondu budoucnost.